⌚از چه سنی برای کودکان ساعت مچی بخریم؟

⌚از چه سنی برای کودکان ساعت مچی بخریم؟

چکیده ی این مطلب

در مطلب؛ ⌚از چه سنی برای کودکان ساعت مچی بخریم؟، که برای شما تهیه کرده ایم سعی داریم به زبان ساده به والدین گرامی در موردفواید استفاده از ساعت مچی کودکان و سن مناسب برای خرید ساعت مچی توضیحاتی داده ایم. سایت کودک الکترونیک به دنبال اگاهی دادن به والدین و پیدا کردن راه کارهای مناسب می باشد، پس با ما در ادامه همراه باشید

از چه سنی برای کودکان ساعت مچی بخریم؟

یکی از زیباترین ویژگی های کودکان، به ویژه کودکان در سنین پیش دبستانی، توانایی آنها در “ناپدید شدن” در لحظه، غرق کردن خود در بازی و از دست دادن کامل حس زمان است.

کودکان به زمان گذشته و اینده اهمیتی نمی دهند و تنها چیزی که از زمان برایشان اهمیت دارد زمان حال است !فقط الان هست!

در حالی که بچه ها غرق در بازی کردند هستند، یک یا چند نفر در دنیای بزرگسالان، زندگی خود را درست خارج از حباب امن آنها زندگی می کنند. زندگی با مسئولیت پذیری، بلوغ و جاه طلبی و جهانی که در آن همه و همه تابع ساعت هستند.

پس چه زمانی مناسب است که والدین به فکر خرید ساعت مچی بچگانه باشند؟

به عبارت دیگر، چه زمانی برای والدین مناسب است تا کودک خود را با اهمیت ردیابی زمان آشنا کنند؟

به کودک خود بیاموزید که زمان را بگوید، حتی قبل از اینکه به خرید ساعت مچی برای یک کودک فکر کنید، منطقی به نظر می رسد که مطمئن شوید کودک می داند چگونه زمان را تشخیص دهد، یا حداقل فرآیند یادگیری زمان را آغاز کرده است.

این یکی از آن کارهایی است که والدین اغلب از آن می ترسند! چیزی که نیاز به صبر و اراده دارد و متأسفانه اغلب با ناامیدی و شک همراه است.

به کودک خود بیاموزید که چگونه با استفاده از این روش توصیه شده توسط متخصصان کودک الکترونیک، زمان را تشخیص دهد.

دلیل برای استفاده از ساعت مچی کودکانه

5 دلیل برای استفاده از ساعت مچی کودکانه

پس چرا یک بچه در وهله اول باید از ساعت مچی استفاده کند؟

در اینجا مهمترین دلایل بیان شده است.

🔸دلیل 1: با فرزند خود توافق کنید که ساعت مچی استفاده کنید

زمانی که کودک خواندن زمان را فرا گرفت راحت تر می پذیرید که از ساعت مچی استفاده کند به عنوان مثال. وقتی می روید مدرسه دنبال فرزندتان و در حالی که ساعت مچی به دست دارید، واقعاً هیچ بهانه‌ای برای کودک وجود ندارد که به توافق پایبند نباشد، مگر اینکه درک نحوه تشخیص زمان هنوز کاملاً برایش جا نیوفتاده باشد.

🔸 دلیل 2: یادگیری سریعتر زمان

اگر کودک هنوز در حال یادگیری نحوه خواندن ساعت است، یک ساعت مچی فرصتی عالی برای تبدیل این یادگیری به واقعیت است.

هنگامی که با کودک خود در حال برگشت از مدرسه به خانه هستید، به راحتی می توانید به صفحه ساعت کودک خود اشاره کنید و توضیح دهید که عقربه ها در یک زمان خاص چگونه باید باشند.

با یک ساعت دیجیتال، توضیح احتمالاً ساده تر خواهد بود، اما من هنوز هم به دلایل مختلف، اولین ساعت مچی کودک را از نوع آنالوگ توصیه می کنم.

اینجا را نگاه کنید و ببینید چرا.

🔸 دلیل 3: راحتی ساعت مچی کودکانه

بسیاری از بچه ها در سنین پایین یک تلفن همراه (تلفن همراه / گوشی هوشمند) دریافت می کنند و که مطمئناً می تواند مزایای خود را داشته باشد. جدا از عملکرد اصلی تلفن همراه، می تواند زمان صحیح را نیز اعلام کند، بنابراین می توان استدلال کرد که ساعت مچی برای کودکغیر ضروری است.

با این حال، تفاوت این است که تلفن همراه سنگین‌تر و بزرگ‌تر است و به همین دلیل اغلب در کیف مدرسه یا در جیب کت قرار می‌گیرد، داشتن تلفن همراه در جیب شلوار همیشه برای یک بچه خیلی راحت نیست، زیرا جیب شلوار اغلب خیلی کوچک است.

و بنابراین کودک همیشه تلفن همراه را به راحتی یک ساعت مچی در اختیار ندارد.

کودک می تواند با یک چرخش ساده با بازوی خود ببیند ساعت چند است، این یکی از مزایای عمده ساعت مچی نسبت به تلفن همراه است.

بررسی زمان در ساعت مچی 2 ثانیه طول می کشد، اما برای دیدن ساعت در تلفن همراه زمان بیشتری طول می کشد

🔸 دلیل 4: ایمنی

با یک ساعت مچی، کودک در مقایسه با تلفن همراه از جلب توجه غیر ضروری جلوگیری می کند، زیرا در دستان یک کودک بی دفاع، در شرایط خاص ممکن است غریبه های اطراف را وسوسه کند. به خصوص در مناطقی که حضور بچه خیلی منطقی  و معمول نمی باشد.

🔸دلیل 5: جالب و جذاب است!

شکی نیست که بسیاری از بچه ها استفاده از ساعت مچی را جالب و جذاب می دانند. این احساس استقلال و بلوغ می دهد که باعث افزایش اعتماد به نفس در اکثر بچه ها می شود.

تجربه ما این است که بسیاری از دختران 10 ساله هنوز به دنبال مدلی با چهره ساده و اغلب رنگی تازه هستند. با این حال، پسرها یک ساعت بچه گانه اسپرت و سخت می خواهند. به عنوان مثال، یک ساعت دیجیتالی بسیار پیچیده است، اما با مشاهده ساعت دشوارتر است. معمولا پسرها مایل به یادگیری این هستند.

ودک در چه سنی باید از ساعت مچی استفاده کند؟

کودک در چه سنی باید از ساعت مچی استفاده کند؟

این بستگی به زمانی دارد که کودک بتواند ساعت را بخواند.

بچه‌ها متفاوت هستند و به طور خلاصه هیچ سن خاصی وجود ندارد که در آن انتظار می‌رود بچه‌ها بتوانند ساعت را بخوانند، اما منطقی است که وقتی کودک کلاس اول شروع می‌کند، دانش خواندن ساعت را داشته باشد.

از دانش آموزان کلاس اول انتظار می رود که بتوانند پیامی را دریافت کرده و بدون پرسیدن سؤالات زیاد، از جمله پیام های مربوط به حضور در یک مکان خاص در یک زمان خاص، آن را اجرا کنند.

شروع معمولاً به ارامی است، اما درک زمان و به ویژه درک برنامه مدرسه، بخش مهمی از زندگی روزمره در مدرسه است.

به عبارت دیگر، زمانی که کودک به کلاس اول می رود و ترجیحاً کمی زودتر، زمان بسیار خوبی است تا کودکتان ساعت مچی ببندد.

با این حال، همیشه استثناهایی برای قوانین طلایی وجود دارد.

برخی از کودکان خیلی زودتر شیفته ساعت‌ها می‌شوند و در اینجا، به‌عنوان یک والدین، می‌توانید به راحتی از این فرصت استفاده کنید و به کودک خود در ابتدایی‌ترین عناصر اولیه خواندن زمان در ساعت آنالوگ را آموزش دهید.

حتی در مراحل اولیه آموزش، فرزند شما از پوشیدن ساعت مچی به عنوان یک عنصر حمایتی بهره مند شوید.

کدام ساعت را برای فرزندتان انتخاب کنید؟

کدام ساعت را برای فرزندتان انتخاب کنید؟

ساعت های زیادی برای کودکان در بازار وجود دارد، از جمله ساعت های به اصطلاح جاسوسی که در این مقاله وارد آن نمی شوم.

با یک ساعت دیجیتال، توضیح احتمالاً ساده تر خواهد بود، اما من هنوز هم به دلایل مختلف، اولین ساعت مچی بچه را از نوع آنالوگ توصیه می کنم یک اینکه کودک حس حل معما دارد و بعد از حل ان احساس بسیار خوشایندی به او دست می دهد و دو اینکه یاد گرفتن ساعت عقربه ای به کودک کمک میکند تا هرجایی ساعتی که بصورت عقربه ای باشد مشتاق به خواندن ان شود.

فقط می‌خواهم به این نکته اشاره کنم که ساعت‌های جاسوسی متعلق به دسته خاصی از ساعت‌های مچی برای کودکان هستند، زیرا معمولاً دارای توانایی‌های چند منظوره از جمله ویژگی ردیابی GPS هستند که می‌تواند به والدین کمک کند مکان فرزندشان را در هر زمان و هر کجا تعیین کنند.علاوه بر GPS، ساعت‌های جاسوسی گاهی اوقات ضبط ویدیو و صدا، تماس و پیام‌رسانی نیز دارند.

با خرید ساعت مچی کودکانه شما می توانید وسیله ای بسیار زیبا و متناسب با سن و سال کودکتان به دست او ببندید. تا به این شکل هم به اهمیت زمان پی ببرد و بتواند برای کار های خود برنامه ریزی داشته باشد و هم اینکه ساعت مچی به عنوان یک اکسسوری شیک و جذاب اعتماد به نفس کودک شما را زیاد کند. علاوه بر این ساعت مچی یکی از نیاز های کودکان  نیز به شمار می رود و در شرایط مختلف به کارشان می آید. خیلی خوب است که کودکان یاد بگیرند در هر شرایطی به زمان توجه داشته باشند و وقت شناس باشند.

نقش اکسسوری ها در اعتماد به نفس کودکان

اکسسوری های کودک طراحی می شوند تا نیاز های کودکان را برطرف کنند و همچنین زندگی آن ها را زیبا تر نمایند. با وجود اکسسوری هایی نظیر ساعت کودک بچه ها این فرصت را دارند که وسیله ای از دنیای بزرگتر ها را اما متناسب با روحیه و اندازه جسمانی خود در اختیار داشته باشند. به همین دلیل کودکان حس می‌کنند که چیزی از دنیای بزرگتر ها کم ندارند و اعتماد به نفس در آن ها تقویت می‌شود.

این بار تصمیم گرفتم روی ساعت‌ مچی بچگانه اسکمی برای بچه‌ها تمرکز کنیم، زیرا این ساعت‌ها کاملاً اکثریت انتظارات والدین و کودکان را برآورده می‌کند.

مترجم بخش روان شناسی دکتر زهرا محمدی

مربی و مشاور انگیزشی و رشد مهارتهای فردی مهندس فرشته شبستری

روان شناسی و درمانگر کودک دکتر ساحل گرامی


⌚از چه سنی برای کودکان ساعت مچی بخریم؟
at-what-age-to-buy-watches-for-children⌚

با ما از ثبت نام کتاب کودکت جا نمی مونی 😉

ثبت نام کتاب درسی-کودک الکترونیک

دلبندتو مدرسه ثبت نام نکردی🤫 پس روی تصویر کلیک کن

ثبت نام مدارس

اگر وقت نداری حضوری دنبال مهدکودک بگردی روی شکل کلیک کن

نشانی مهدکودک ها-کودک الکترونیک
Kindergarten address
        !مطالب دیگه سایت را از دست ندید!

دیدگاه خود را بنویسید

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

نویسنده

محمد حمزه لو

محمد حمزه لو

امتیاز و اشتراک گذاری

به این مطلب امتیاز دهید

0
0

این مطلب را به اشتراک بگذارید

عضویت در خبرنامه

رویدادهای آینده
مهر 19

روز دختر در ایران و جهان

سالروز میلاد حضرت معصومه (س) در تقویم ایرانی با عنوان روز دختر نامگذاری شده‌است و…
شاغل هستی؟؟

شاغل هستی؟؟

وقت نداری حضوری دنبال مهدکودک بگردی؟؟

همکاران متخصص

متخصصین کودک

مطالب دیگه سایت را از دست ندید

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x