مهندس فرشته شبستری

بخشی از تخصص های مهندس فرشته شبستری

🎖کارشناس رشته ی برق- الکترونیک
🎖مربی و مشاور انگیزشی و رشد مهارتهای فردی
🎖کارشناس باشگاه موفقیت در تیم بانو لشکری
🎖مدرس شخصیت شناسی و ارکی تایپ
🎖دانش آموخته ی مهارتهای کوچینگ زیر نظر استایدِ برجسته، استاد معظمی و استاد آزمندیان و استاد امیر شریفی

6 راه برای بهبود مهارت های اجتماعی فرزندتان

چیزهای کمی می تواند ناامید کننده تر از تماشای تلاش فرزندتان برای دوست یابی یا قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی خاص باشد.
چندین قدم وجود دارد که والدین می توانند برای بهبود مهارت های اجتماعی فرزندشان انجام دهند.

 1. علایق آنها را دنبال کنید
  وقتی کودک کاری را انجام می دهد که واقعاً به آن علاقه مند است، لذت بردن از دیگران طبیعی تر خواهد بود.
  خواه شرکت در یک ورزش مورد علاقه، نواختن سازی که دوست دارند یا عضویت در باشگاهی که به آن علاقه مند هستند، این اولین قدم به سوی ایجاد مهارت های اجتماعی است.
  همچنین کودک را در اطراف افراد همفکر قرار می دهد که احتمالاً کودک با آنها احساس راحتی بیشتری می کند. در حالی که مهم است که بتوانید با افراد دارای علایق مختلف معاشرت کنید، شروع کردن با بچه‌های دیگری که چیزهای مشابهی را دوست دارند، راهی عالی برای ایجاد آسان‌تر مهارت‌های اجتماعی است.
 1. یاد بگیرید که سوال بپرسید
  گاهی اوقات هنگامی که کودکان عصبی می شوند یا مکالمه با تاخیر مواجه می شوند، ممکن است درون گراتر شوند و در نهایت در آینده با مشکلات اجتماعی مواجه شوند.
  موقعیت ها
  به گفته مرکز توسعه و یادگیری، راه های مختلفی وجود دارد که کودکان می توانند گفتگوهای مثبت را با دیگران آغاز کنند و ادامه دهند.
  یکی از راه های مهم پرسیدن سوال است. بهترین راه برای اطلاع از دیگران و ایجاد ارتباط، پرسیدن سؤالاتی است که به طور خاص مربوط به شخصی است که کودک با او صحبت می کند. فرزندتان را تشویق کنید که سؤالاتی بپرسد که فقط با بله یا خیر نمی توان به آنها پاسخ داد.
 1. ایفای نقش را تمرین کنید
  وانمود کردن، هم با بچه های کوچکتر و هم با بچه های بزرگتر، یک راه عالی برای بچه ها برای تمرین فعالانه مهارت های اجتماعی است. LD Online به والدین نکات عملی برای ایفای نقش موثر می دهد. از فرزندتان بخواهید وانمود کند که فردی است که در صحبت کردن یا کنار آمدن با او مشکل دارد. این به شما ایده می‌دهد که این شخص چگونه است، یا حداقل اینکه فرزندتان این شخص خاص را چگونه درک می‌کند. سپس نقش‌ها را عوض کنید تا ببینید فرزندتان هنگام تظاهر به تعامل با آن شخص، چگونه عمل می‌کند. راه‌هایی را پیشنهاد کنید که فرزندتان می‌تواند به طور مؤثرتر با فرد صحبت کند. فراموش نکنید که زبان بدن مانند لبخند زدن و برقراری ارتباط چشمی را هنگام توصیه به کودک خود در نظر بگیرید.
 1. همدلی را آموزش دهید
  اگر کودکان درک بهتری از احساس دیگران داشته باشند، به احتمال زیاد با دیگران ارتباط برقرار می کنند و پیوندهای مثبتی ایجاد می کنند. والدین پیشنهاد می کنند با صحبت در مورد موقعیت ها و سناریوهای مختلف با فرزندتان همدلی را آموزش دهید. بپرسید وقتی هر یک از این موارد اتفاق می افتد، دیگران چه احساسی دارند. بخشی از آموزش همدلی کمک به کودکان برای یادگیری نحوه گوش دادن فعالانه به دیگران است. این شامل تمرکز بر آنچه دیگران می گویند و سپس فکر کردن در مورد آنچه که گوینده گفته است، پس از پایان گفتگو است.
 1. محدودیت های فرزندتان را بشناسید
  برخی از کودکان به سادگی اجتماعی تر از دیگران هستند. از کودکی که خجالتی و درونگرا است نباید انتظار داشت که مانند کودکی که به طور طبیعی برون گرا است، تعامل داشته باشد. برخی از کودکان در محیط های بزرگ راحت هستند، در حالی که برخی دیگر وقتی در گروه های کوچکتر هستند، راحت تر با همسالان خود ارتباط برقرار می کنند. همچنین درک محدودیت های زمانی کودک بسیار مهم است. کودکان کوچکتر و آنهایی که نیازهای ویژه دارند ممکن است تنها برای یک یا دو ساعت احساس راحتی کنند.
 1. الگوی خوبی باشید
  این مهم است که آگاهانه از نحوه تعامل خود با دیگران در هنگام تماشای کودک آگاه باشید. آیا از دیگران سؤال می کنید و سپس برای گوش دادن فعالانه وقت می گذارید؟ آیا در زندگی خود با دوستان و خانواده همدلی واقعی نشان می دهید؟ مرکز آموزش والدین بیان می کند که الگوی مؤثر بودن مستلزم تلاش آگاهانه و دوراندیشی است. کودکان دائماً مراقب بزرگترهای زندگی خود هستند.

این مهم است که به یاد داشته باشید که برای رشد مهارت های اجتماعی خوب فرزندتان زمان می برد. مهارت های اجتماعی چیزی است که در طول زندگی توسعه یافته و بهبود می یابد.

خانم مهندس فرشته شبستری
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید