پاورپوینت پرورش شترمرغ

جزئیات دانلود

پاورپوینت پرورش شترمرغ

پاورپوینت پرورش شترمرغ:جنبه هاي اقتصادي پرورش شترمرغ- مشخصات ظاهری شترمرغ-آناتومي شترمرغ -تاریخچه پرورش شترمرغ-مزیت های نسبی ایران برای پرورش شترمرغ
پاورپوینت های دانشجویی
0
0
پیش نمایشی از پاورپوینت پرورش شترمرغ 

جنبه های اقتصادی پرورش شترمرغ-طبقه بندی شترمرغ- مشخصات ظاهری شترمرغ-آناتومی شترمرغ

قسمتی از متن پاورپوینت پرورش شترمرغ

تاریخچه پرورش شترمرغ

درحدود سالهای 1860 تقاضای زیادی برای پرورش شترمرغ،منجر به اهلی کردن آن در آفریقای جنوبی شد . پس از اختراع دستگاه جوجه کشی مصنوعی ، در سال 1870 تبدیل به حرفه ای بسیار سودآور گردید اما از سال 1914 به بعد،تقاضا برای پر کاهش یافت و در اواخر دهه 80،توجه به گوشت و پوست این پرنده باعث رونق این صنعت شد و تا به امروز این روند ادامه دارد.

مزیت های نسبی ایران برای پرورش شترمرغ

1ایران از معدود کشورهای است که دارای آب و هوای متنوع و به طور متوسط اختلاف درجه حرارت در یک روزدر دو منطقه متفاوت حدود 40 درجه سانتیگراد است.

2پرندگان بالغ احتیاج مبرمی به تحرک و هوای آفتابی دارند تا رشد عادی خود را ادامه دهند که در اکثر نقاط ایران چنین امکاناتی فراهم است.

3در تمام سیستم های پرورش ترجیح داده می شود تا پرنده مقداری از غذائی روزانه را در علفزارکسب نمایید.خوشمزه ترین علف ها در بیشترنقاط ایران به راحتی قابل کاشت وبرداشت هستند.

4نسبت تبدیل غذا به گوشت درجوجه های جوان شترمرغ 2/4 به یک است یعنی این که به ازاء هر2/4 کیلوگرم غذا یک کیلوگرم به گوشت پرنده اضافه می شود.

5پرورش شترمرغ در ایران، می تواند امکانات ارزی قابل توجهی را درازاء صادرات حیوان زنده، تخم بارورشترمرغ و تکنولوژی مربوطه، به کشورهای اطراف در اختیارایران قرار دهد.

6ایجاد مزارع پرورش شترمرغ در ایران می تواند منبع بسیار مناسبی برای تامین نیازهای پروتئینی داخل و صادرات گوشت و پوست به کشورهای همجوار باشد.

جنبه های اقتصادی پرورش شترمرغ

بازدهی گله شتر مرغ به میزان تولید مثل مولدی، بقای پرندگان پرورشی و وزن گیری آنها بستگی دارد. میانگین تولید یک شتر مرغ پرورشی را در حدود 60 تخم و 32 جوجه یک روزه در فصل تولید مثل تخمین زنده اند. علاوه بر عوامل محیطی که معمولاً قابل کنترل نمیباشد مدیریت یک عامل مهم در تولید موفق گله های شتر مرغ می باشد.

طبقه بندی شترمرغ

شترمرغ حیوانی است مهره دار ( phylum Choroata) و از رده پرندگان ( Class  Aves  Birds)، خانواده شترمرغیان ( Struthioniformes) وجنس شترمرغ ( Ostrich) می باشد.

شترمرغ از جمله بزرگترین پرندگان ( Ratites) است.

انواع شترمرغ

1- شترمرغ  آفریقای جنوبی (struthio camelus australis)- گردن آبی

2- شترمرغ  آفریقای شمالی (struthio  camelus camelus گردن قرمز

3- شترمرغ  آفریقای شرقی (struthio massaicus struthio- گردن قرمز

4- شترمرغ  آفریقای اهلی شده ((domesticus struthio camelus- گردن سیاه

5- شترمرغ  سومالی  ((molibdophanes struthio camelus- گردن آبی

 مشخصات ظاهری شترمرغ

بزرگترین پرنده دنیا است.

از خانواده سینه پهن هاو فاقد قدرت پروازاست.

بومی آفریقا بوده و به سایر کشورهای دنیا منتقل شده است.

نر بالغ آن حدود 3 مترارتفاع و 160 کیلوگرم وزن دارد.

نرها سیاه رنگ ورنگ بال ها در پایین سفید می باشد و ماده ها دارای رنگ قهوه ای روشن می باشند.

دارای دو پنچه می باشند.

توان دویدن با سرعت حدود 40 مایل در ساعت را دارا هستند.

بین 50 تا 75 سال عمر می کنند.

بزرگترین تخم را تولید می کند.

وزن تخم آن حدود 1.6 کیلوگرم است. یک ماده شترمرغ به طور متوسط 60 تخم می گذارد.

طول باروری 42 روز است.

شترمرغ ماده در طول روز و شترمرغ نردر طول شب روی تخم ها می خوابد.

آناتومی شترمرغ

اسکلت بندی

قابل توجه ترین بخش اسکلت بندی شترمرغ جناغ است. استخوانی که تا 4 سانتی‌متر ضخامت داشته و دارای ساختمانی متخلخل می‌باشد استخوان جناغ از قفسه سینه در ستیز و برخورد با موانع مراقبت می‌کند. وجه تمایز جناغ شترمرغ فقدان بخش ستیغ مانندی است که در بقیه پرندگان وجود دارد و در پرواز موثر است.

شترمرغ به علت نداشتن ستون فقرات و نبودن محلی برای چسبیدن ماهیچه های پرواز نمی تواند پرواز کند. استخوان های شترمرغ توخالی و ساق پا کورتکس ضخیمی دارد و در پای خود دو انگشت دارد و جناغ سینه فاقد تیغه ( Keel) می باشد.

جالب توجه است که نوک این پرنده از 13 استخوان مجزا تشکیل شده است که به وسیله پوست محکم خارجی کنار هم قرار گرفته‌اند چنین ساختاری قرمز شدن منقار را در طول فصل جفت گیری تسهیل می‌سازد. منقارآن  15-12 سانتیمتر طول دارد.

پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی- پاورپوینت بیمه عمر – فواید بیمه های عمر و حا

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید