پاورپوینت معرفی بوستان حضرت ابراهیم و موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران

جزئیات دانلود

پاورپوینت معرفی بوستان حضرت ابراهیم و موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران

پاورپوینت معرفی بوستان حضرت ابراهیم و موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران-پاورپوینت بوستان اب و اتش -بوستان آب و آتش با مساحت 24 هزار مترمربع یکی از بوستانهای زیبای...
پاورپوینت های دانشجویی
0
0

پاورپوینت بوستان اب و اتش- پاورپوینت معرفی پارک اب و اتش-موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران

پیش نمایشی از پاورپوینت معرفی بوستان حضرت ابراهیم و موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران 

پاورپوینت بوستان اب و اتش- پاورپوینت معرفی پارک اب و اتش-موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران

قسمتی از متن پاورپوینت معرفی بوستان حضرت ابراهیم و موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران

بوستان های بسیاری در محدوده ی عباس آباد وجود دارد که هر کدام از آنها بسته به موقعیت خاصی که دارند،تعریف مشخصی را به خود اختصاص می دهند.

عامل اصلی ای که این بوستان ها را تعریف می کند،وجود محورهای مواصلاتی،شرقی-غربی و شمالی جنوبی است که با توجه به این محورها ما میتوانیم محدوده ی عبور عابر پیاده را مشخص کنیم.

هر یک از این بوستان ها با توجه به موقغیتی که دارند چه جغرافیایی و چه عملکردی،در یکی از بخش های تفریحی،مذهبی،سیاحتی و .. قرار می گیرند.

حدود هشت بوستان در منطقه عباس آباد وجود دارد که بوستان حضرت ابراهیم(ع) و بوستان بنادر دو بوستان از این مجموعه می باشند. این دو بوستان در بخش تفریحی و گردشگری قرار می گیرند.

هنگامی که وارد بوستان می شوید،با دو عنصر اصلی حیات  یعنی آب و آتش مواجه می شوید که با گذر از آنها گردش خود را آغاز می کنید.

این بوستان به دو بخش کلی تقسیم می شود:

بخش نخست :جنبش و تکاپو

بخش دوم: سکون و آرامش

بوستان آب و آتش یکی از بوستانهای متفاوت شهر تهران با مساحتی گسترده(9700متر مربع)و امکانات تفریحی مختلف همچون فانوس دریایی، مراسم نقاله خوانی، فضای بازی با آب همه روزه میزان بسیاری از گردشگران از تهران و شهرهای دیگر کشور است.

مساحت بوستان

بوستان آب و آتش با مساحت 24 هزار مترمربع یکی از بوستانهای زیبای شهر تهران است که تجهیزات متفاوتی از سایر بوستانهای پایتخت دارد.این بوستان که در شانزدهم تیرماه 1388 توسط محمد باقر قالیباف  شهردار وقت تهران افتتاح شد دارای تجهیزاتی مانند چهار برج آتش و چادری ۷۰۰ متری با روی گردان ۳۷۰ نفری است.

این بوستان دارای آلاچیق‌های متعدد برای استراحت میباشد این آلاچیق‌ها دارای دو نوع با میز و صندلی و یک نوع ویژه پهن کردن زیراندازمیباشند و در این آلاچیق‌ها از مناظر زیبای تپه‌های عباس آباد می توان لذت برد.

این پارک دارای ۲ در ورودی نیز هست که یکی،از اتوبان شهید حقانی و دیگری از کوچه کنار بوستان؛ در ضلع غربی آن که  دالانی با سقفی چوبی است و در تابستان با گل و گیاه پوشیده می‌شود وبسیار زیبا و دلنشین است.

در جامعه ی جهانی بسیاری ازشهرها، کشورها، بوستان ها و… را خواهر و برادر دیگر شهرها می نامند.در تهران نیز این بوستان خواهرخوانده ی بوستان طالقانی می باشد ،چون این دو بوستان در دو طرف اتوبان مدرس و در کنار هم در اتوبان حقانی قرار گرفته است.

مجموعه موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت رسالت تذ کار دایمی  فرهنگ سلحشوران عاشق در روزگار پس از جنگ رسالت زینب کبری ازپس واقعه عاشورا بر عهده میگیرد.عملکرد مجموعه در بخشهای سه گانه ای سامان میگیرد که می باید انتقال اگاهی و حس حضور را در کالبد فضای مادی مجموعه رنگی از تعالی بخشید.

اهمیت باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت در حدی است که مدیریت ان باید به تمام ابعاد زوایا و جوانب هشت سال دفاع مقدس اگاه باشد.باغ موزه دفاع مقدس در اراضی عباس اباد و با زیربنای 205 هزار مترمربع با احتساب محوطه سازی یک مجموعه بی نظیرو دیدنیست.

امکانات مجموعه

آموزش اسب سواری

بوفه به تعداد2عدد «1عدد سر پارک» و «1عدد روبروی فانوس دریایی»

دستگاه خودران یا دوچرخه ایستاده

قرقره،

فانوس دریایی

آمفی تئا‌تر روباز و امکان گرفتن عکس با لباسهای سنتی ترکمن‌ها

الگوی طراحی بوستان

ورودی اصلی مجموعه اراضی عباس اباد را از سمت بزرگراه حقانی و چهار راه جهان کودک را سامان داده اند ستونهایی که با تناسب حجم هایی از اتش را برای روایت هرچه بهتر موضوع به اسمان می فرستند .به نحوی که بازدید کننده بتواند در سکون ارامش هم چنان نظاره گر جنبش هیاهوی زندگی باشد .

این محدوده به عنوان یکی از ورودی های اصلی مجموعه تفریحی  اراظی عباس اباد به جهت فراهم اوردن امکان درک محدوده در دو وضعیت پیاده و سواره از اهمیت برخوردار است.

پاورپوینت بوستان اب و اتش- پاورپوینت معرفی پارک اب و اتش-موزه دفاع مقدس منطقه 8 تهران

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید