پاورپوینت مصرف اب

جزئیات دانلود

پاورپوینت مصرف اب

آب‌ یكی‌ از بزرگترین‌ چالش‌های‌ قرن‌ حاضر است‌ كه‌ می‌تواند در آینده‌ بسیار نزدیك‌ سرمنشا بسیاری‌ از تحولات‌ مثبت‌ و جهان‌ قرار گیرد.
پاورپوینت های دانشجویی
0
0

پاورپوینت مصرف آب – پاورپوینت در مورد منابع آب در ایران – پاورپوینت اب – پاورپوینت نقش دولت در مصرف اب

پیش نمایشی از پاورپوینت مصرف آب

پاورپوینت مصرف اب – پاورپوینت در مورد منابع آب در ایران – پاورپوینت اب – پاورپوینت نقش دولت در مصرف اب

اب

آب‌ یکی‌ از بزرگترین‌ چالش‌های‌ قرن‌ حاضر است‌ که‌ می‌تواند در آینده‌ بسیار نزدیک‌ سرمنشا بسیاری‌ از تحولات‌ مثبت‌ و جهان‌ قرار گیرد. در گذشته‌ مشکلات‌ و مسائل‌ آن‌ در مقیاس‌ محلی‌ مطرح‌ بود، اما اکنون‌ این‌ مشکلات‌ در مقیاس‌های‌ ملی‌ و حتی‌ جهانی‌ بروز می‌کند.

مقدار آب‌ تجدید شونده‌یی‌ که‌ کره‌ زمین‌ هم‌اکنون‌ دریافت‌ می‌کند، معادل‌ همان‌ میزان‌ ثابتی‌ است‌ که‌ هزاران‌ سال‌ پیش‌، دریافت‌ می‌داشته‌ است‌. معهذا مقدار سرانه‌ مصرف‌ آب‌ بشدت‌ در حال‌ افزایش‌ است‌. در مدت‌ ۴۰ سال‌ گذشته‌، مصارف‌ آب‌ در سطح‌ دنیا سه‌ برابر شده‌ است‌.

در سال‌ ۱۹۵۰ تنها ۸۳ شهر با جمعیت‌ بیش‌ از یک‌ میلیون‌ نفر در سطح‌ دنیا وجود داشت‌، در حالی‌ که‌ این‌ تعداد در سال‌ ۱۹۹۵ به‌ ۲۸۰ شهر رسیده‌ است‌. افزایش‌ جمعیت‌ آثار منفی‌ بسیاری‌ را به‌ ارمغان‌ آورده‌ است‌ که‌ در راس‌ آن‌ تخریب‌ و آلودگی‌ منابع‌ آب‌ و محیط‌ زیست‌ است‌.

در حال‌ حاضر منابع‌ آب‌ شیرین‌ از یک‌ منبع‌ تجدید شونده‌ به‌ منبع‌ نیمه‌ تجدید شونده‌ میرا در حال‌ تبدیل‌ است‌. سالانه‌ دو میلیارد نفر در جهان‌ به‌ نوعی‌ تحت‌ تاثیر بیماری‌های‌ ناشی‌ از آب‌ هستند و ۴ میلیون‌ نفر کودک‌، جان‌ خود را بدین‌ طریق‌ از دست‌ می‌دهند. هم‌اکنون‌ به‌ دلیل‌ کمبود آب‌، ۷۰ منطقه‌ در سطح‌ جهان‌ به‌ عنوان‌ کانون‌های‌ بحران‌ از دیدگاه‌ آب‌ شناخته‌ شده‌اند.

پاورپوینت مصرف اب – پاورپوینت در مورد منابع آب در ایران – پاورپوینت اب – پاورپوینت نقش دولت در مصرف اب

منابع اب در ایران

منابع‌ آبی‌ در کشور ما در مرحله‌ بحرانی‌ قرار دارد و مشکل‌ کمبود آب‌ و کیفیت‌ آن‌ مسائل‌ عدیده‌یی‌ را برای‌ مسئولان‌ ذی‌ربط‌ و کارشناسان‌ امر به‌ وجود آورده‌ است‌. با توجه‌ به‌ رشد جمعیت‌ در ایران‌، سرانه‌ سالانه‌ منابع‌ آب‌ تجدید شونده‌ که‌ در سال‌ ۱۳۳۵، ۷ متر مکعب‌ بوده‌ است‌، در سال‌ ۱۳۷۵ به‌ ۲۰۰۰ متر مکعب‌ کاهش‌ یافته‌ و پیش‌بینی‌ می‌شود که‌ تا سال‌ ۱۴۰۰به‌ حدود ۸۰۰ متر مکعب‌ کاهش‌ یابد که‌ این‌ میزان‌ پایین‌تر از مرز کم‌آبی‌ (۱۰۰۰ مترمکعب) است‌.

تجربه فشار ناشی کمبود آب تا سال 1400

هزینه‌های‌ بالای‌ تامین‌، انتقال‌ وتوزیع‌ آب‌، افزایش‌ بی‌رویه‌ مصرف‌ و منابع‌ محدود آب‌ قابل‌ دسترس‌، در آینده‌ بسیار نزدیک‌، کشور را با بحران‌های‌ جدی‌ مواجه‌ می‌سازد. با توجه‌ به‌ تقسیم‌بندی‌ سازمان‌ ملل‌ متحد، کشور ایران‌ در سال‌ ۱۴۰۰، نه‌ تنها شرایط‌ تنش‌ و فشار ناشی‌ از کمبود آب‌ را تجربه‌ خواهد کرد، بلکه‌ وارد شرایط‌ کمیابی‌ شدید آب‌ می‌گردد، از هم‌اکنون‌ در سال‌های‌ خشک‌، شاهد کمبود و بحران‌ آب‌ هستیم‌ که‌ می‌تواند نه‌ تنها خسارات‌ اقتصادی‌ بلکه‌ تنش‌های‌ اجتماعی‌ سیاسی‌ و مخاطرات‌ بهداشتی‌ برای‌ کشور به‌ بار آورد.

پاورپوینت مصرف اب – پاورپوینت در مورد منابع آب در ایران – پاورپوینت اب – پاورپوینت نقش دولت در مصرف آب

نقش دولت از حفاظت از منابع و ذخایر آب

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که چگونگی مدیریت منابع آب می‌تواند نقش مهمی در مقابله با پیامدهای ناشی از بحران جهانی آب داشته باشد. از آنجایی که افزایش تقاضا برای استفاده از آب شیرین در بسیاری از نقاط دنیا فراتر از منابع موجود برای تامین نیازهای انسان‌های ساکن این کره خاکی بوده است، اهمیت استفاده هوشمندانه از منابع موجود با گذشت زمان به مراتب بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. پاورپوینت

آنچه سبب افزایش نگرانی ها پیرامون این موضوع شده این است که امروزه از هر ۶ نفر، یک نفر و یا به عبارت دیگر بیش از یک میلیارد نفر ازمردم دنیا با مشکل عدم دسترسی به منابع آب آشامیدنی سالم مواجه هستند.

پاورپوینت مصرف اب – پاورپوینت در مورد منابع آب در ایران – پاورپوینت اب – پاورپوینت نقش دولت در مصرف آب
سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید