پاورپوینت غواصی

جزئیات دانلود

پاورپوینت غواصی

✏️تعداد صفحه/اسلاید: 🔹🔹🔹🔹🔹17 اسلاید 🔎نوع فایل: 🔹🔹🔹 پاورپوینت قابل ویرایش
پاورپوینت های دانشجویی
0
0
پیش نمایشی از پاورپوینت غواصی

برای دسترسی به سایر پاورپوینت ها روی دکمه آبی رنگ کلیک کنید

پاورپوینت دانشجوی

مکتب رفتارگرایی-

قسمتی از محتوای پاورپوینت غواصی

تاریخچه غواصی

غواصان اولیه به نیت صید غذا، اسفنج، مرجان و مروارید در آب‌های کم عمق به این فعالیت می پرداختند. از جمله کارهای غواصان در آن زمان می توان به این موارد اشاره کرد: بریدن لنگر کشتی‌های دشمن به منظور رها شدن آنها به روی آب، سوراخ کردن ته کشتی دشمن و ساختن تدارکات دفاعی در بندرگاه ها و از بین بردن تخریب تدارکات دفاعی دشمن.

تاریخچه غواصی در ایران

در جنوب ایران به غواصی صیف و صیافی گفته می شود و قدمت آن به قرن ها پیش از میلاد باز می گردد. در دوران خشایارشا بیرون کشیدن صندوقچه‌های طلا و جواهرات کشتی‌های غرق شده‌ بر عهده غواصان بود. آثار مکشوفه از حفاری های باستان شناسی نشان می دهند که ایرانیان از پیشگامان پایه‌گذاری صید و پرورش مروارید بوده اند.

آپولونیوس -فیلسوف یونانی- در نوشته هایش اشاره دارد که غواصان دریای پارس با ظرف کوچکی حاوی گیاهی خوشبو و تهییج‌کننده به سمت صدف می رفتند و کاری می کردند که گشوده شود. سپس مایه موجود در آن را با شاخه ای توخالی می کشیدند و در ظرف آهنی می ریختند.  

بر اساس اسناد، در آن دوران غواصی آزاد انجام می گرفت؛ روشی که هنوز هم  در پاره‌ای از جزایر خلیج فارس چون لاوان و کیش و قشم کاربرد دارد.

غواصی چیست؟

غواصی به فن شناور شدن در زیر آب گفته می شود که با وسایل تنفس مصنوعی یا بدون آنها صورت می گیرد. این کار بیشتر برای کاربردهای صنعتی، پژوهشی، و نظامی انجام می گیرد؛ اما در ورزش و تفریح نیز جای خود را دارد. امروزه سایت های بسیاری در زمینه غواصی تفریحی در مکان های توریستی فعالیت می کنند و صنعت گردشگری را رونق می بخشند.

تجهیزات غواصی

1- ماسک 

ماسک غواصی چیزی شبیه به عینک شنا با ابعاد بزرگتر است که یکی از ضروریات غواصی به شمار می رود. این ماسک، فضایی از هوا بین چشمان غواص و آب ایجاد می کند تا همه چیز با وضوح بهتری دیده شود. البته برای انواع غواصی، ماسک های مختلفی استفاده می شود.

اسنورکلر

اسنورکلر نوعی ماسک غواصی و وسیله ای است که به شما امکان می دهد که در سطح آب، سرتان را زیر آب ببرید، به کف دریا بنگرید و نفس بکشید. این وسیله دو بخش دهانی و لوله، از بخش دهانی دم و بازدم صورت می گیرد و لوله تامین هوا از سطح را برعهده دارد. 

2- فین ها یا باله‌های غواصی

فین یا باله غواصی را می توان کفش مخصوص غواص دانست که در چند نوع از جمله کفشی و بندی و … وجود دارند. این کفش ها به غواص امکان می دهند که سریع تر و راحت تر در آب حرکت کند.

3- وت سوت و درای سوت لباس غواصی

سوت ها لباس های محافظ غواصان هستند. این لباس ها کمک می کنند تا اثر حرارتی که بدن در معرض آن قرار می گیرد را به حداقل برسانند. این لباس ها از جراحات احتمالی بدن نیز جلوگیری می کنند. وت سوت ها آب را از خود عبور می دهند مانند لباس شنا اما درای سوت ها بدن غواص را حین کار خشک نگه می دارند. 

4- تانک هوا

هوای تنفسی برای غواصی بسیار مهم است و اگر هوس غواصی اسکوبا به سرتان بزند، باید هوا را با استفاده از تانک هوا تامین کنید.

5- رگلاتور غواصی اسکوبا

رگلاتور یا تنظیم‌کننده فشار هوای تنفسی، هوای تنفسی پر فشار درون سیلندر را آماده تنفس می کند و اجازه می دهد که هوا با فشار مناسب و به صورت یکسان به غواص برسد. دو بخش مهم در رگلاتور وجود دارد؛ گژ فشار سنج هوا که میزان فشار هوای درون سیلندر را نشان می دهد و گژ عمق سنج که عمق را مشخص می کند.

همه چیز در مورد غواصی – انواع غواصی –

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید