پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی

جزئیات دانلود

پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی

پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی- پاورپوینت بيمه عمر - فواید بیمه های عمر و حادثه گروهی :بیمه عمر و حوادث گروهی بصورت گرویه برای بیمه گذارانی از قبیل موسسات...
پاورپوینت های دانشجویی
0
0
پیش نمایشی از پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی  

پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی- پاورپوینت بیمه عمر – فواید بیمه های عمر و حادثه گروهی

قسمتی از متن پاورپوینت بیمه تامین اجتماعی

زندگی در جهان پرشتاب امروز مخاطرات زیادی به همراه دارد که گاه منجر به زیانهای غیر قابل جبرانی می گردد، بیمه مکانیزمی است که در آن ریسک (خطر) از اشخاص یا اموال به شرکتهای بیمه منتقل گردیده و در این بین شرکتهای بیمه با ایجاد صندوقی متشکل از پرداختهای بیمه شدگان (حق بیمه) به جبران خسارت یا پرداخت سرمایه اقدام می نمایند.

بیمه عمر و حوادث گروهی بصورت گرویه برای بیمه گذارانی از قبیل موسسات، سازمان ها، شرکت ها و … ارائه می گردد و بیمه شدگان در صورت وقوع هر یک از خطرات نقص عضو و از کار افتادگی کلی و جزئی ناشی از حوادث مشمول بیمه، مبلغ سرمایه تعیین شده در قرارداد را دریافت می نمایند و در صورت فوت بیمه شده مبلغ سرمایه به افرادی که بیمه شده در فرم تعیین ذینفع ذکر کرده و یا وارث قانونی ایشان پرداخت می گردد.

تعاریف و اصطلاحات

بیمه عمر

یکی از رشته های بسیار مهم در بیمه های اشخاص است. از نظر فنی، بیمه عمر نوعی عملیات بیمه ای است که تعهدات مربوط به آن تابع طول عمر انسان است. مفهوم عمر در این بیمه عبارت است از فوت به هر علت (عادی، طبیعی در اثر بیماری یا ناشی از حادثه)

حادثه

حادثه موضوع این بیمه عبارتست از هر واقعه ناگهانی ناشی از یک عامل خارجی که بدون قصد و اراده بیمه شده بروز کرده و منجر به جرح، نقص عضو، از کارافتادگی و یا فوت بیمه شده گردد.

نقص عضو و یا از کار افتادگی دائم و قطعی

قطع، تغییر شکل و یا از دست دادن توانائی انجام کار عضوی از اعضاء بدن که ناشی از حادثه بوده و وضعیت دائم و قطعی داشته باشد.

مدت قرارداد

در بیمه های عمر و حوادث گروهی یک سال تمام شمسی است و از ساعت 24 روزی که به عنوان شروع قرارداد قید گردیده است آغاز و در ساعت 24 روز انقضاء بیمه نامه خاتمه می یابد، مگر انکه بین طرفین بنحو دیگری توافق شده باشد.

ذینفع

در قراردادهای بیمه عمر و حوادث گروهی، شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی هستند که قرارداد بنفع آنها منعقد شده و مشخصات آنان در فرم مربوطه قید می گردد.

سرمایه بیمه

میزان تعهد بیمه گر (مبلغ ریالی) مندرج در قرارداد که مورد توافق بمیه گذار و بیمه گر بوده و در تعیین میزان حق بیمه تاثیر داشته و در صورت فوت (در بیمه عمر ساده زمانی) به ذینفع یا ذینفعان و یا در صورت نقص عضو بیمه شده به شخص بیمه شده پرداخت می شود.

فواید بیمه های عمر و حادثه گروهی

الف) تامین آتیه

از آنجایی که در بیمه عمر، بیمه گر متعهد است در قبال دریافت حق بیمه، در صورت وقوع خطر فوت مبلغی پرداخت کند، این به منزله جبران خسارت نیست بلکه تأمین آینده اعضای خانواده است.

ب ) حمایت خانواده در مقابل اثرات ناشی از فوت سرپرست خانواده

با از دست دادن سرپرست یا نان آور خانواده علاوه بر تهدید موقعیت اقتصادی آن خانواده در صورت ضعیف بودن بنیه مالی، موقعیت اجتماعی آن خانواده نیز در معرض خطر قرار می گیرد درا ینجاست که با وجود پوشش بیمه ای عمر و حوادث و دریافت مبلغی از شرکت بیمه تحت عنوان سرمایه بیمه که مورد تعهد شرکت بیمه گر می باشد بسیاری از مشکلات و چالشها به آسانی قابل حل می باشد و این خود سبب دلگرمی خانواده های تحت پوشش این نوع بیمه و حفظ کانون گرم آنها می گردد.

پاورپوینت بیمه عمر و حوادث گروهی- پاورپوینت بیمه عمر – فواید بیمه های عمر و حادثه گروهی

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید