پاورپوینت بسیج

جزئیات دانلود

پاورپوینت بسیج

پاورپوینت های دانشجویی
0
0
پیش نمایشی از پاورپوینت بسیج

بسیج مدرسه عشق- بسیج مدرسه عشق

قسمتی از متن پاورپوینت بسیج

بسیج مدرسه عشق

واژه بسیج به معنای تجهیز کردن و سترگ کردن است و در اصطلاح ، به معنای جمع آوری کلیه ی قوای موجود جامعه و به کار گیری آن در مواقع ضروری است .

بسیج در اساسنامه ی بسیج مستضعفان این گونه تعریف شده است

بسیج نهادی است تحت فرماندهی مقام رهبری که هدف نگهبانی از انقلاب اسلامی و دست آورد های آن جهاد در راه خدا گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تقویت کامل بنیه ی دفاعی از طریق همکاری با سایر نیروها ی مسلح و همچنین کمک به مردم هنگام بروز بلایا و حوادث غیر مترقبه است.

حضرت آیت الله خامنه ای فرمانده کل قوا بسیج را این گونه تعریف کردند:

بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن پاک ترین انسان ها ف فداکار ترین و آماده به کار ترین جوانان کشور ، در راه اهداف عالی امت ، و برای به کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور جمع شده اند.

مهم ترین مأموریت های بسیج را در حال حاضر می توان بدین شرح خلاصه کرد:

™جذب و آموزش عمومی آحاد مردم، سازمان دهی ، به کار گیری و تجهیز آنان در رده های مقاومت به منظور تشکیل ارتش 20 میلیونی و مقاومت مردم در دفاع از کشور و انقلاب و دست آورد های آن.

™تعلیم و تربیت جوانان در جهت پاسداری از اصول و اهداف انقلاب و نظام :
 «بسیجیان در تعلیم و تربیت جوانان و نوجوانان مساعی جمیله خود را روز افزون کنند».

مأموریت های بسیج

مقابله با استکبار

در رأس مأموریت های بسیج و ستیز با جهانخواران و به ویژه دشمن اصلی این انقلاب، امریکاست. در یکی از پیام های امام(ره) به مناسب هفته بسیج در تاریخ ۲ آذر ۱۳۶۷ می خوانیم:

چه در جنگ و چه در صلح بزرگ ترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروی از ما و اسلام عزیز دست برداشته اند.

در ادامه برای مقابله با آنان می فرماید: خلاصه کلام اگر بر کشوری نوای دلنشین تفکر بسیجی طنین انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید والا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند». بسیج باید مثل گذشته و با قدرت و اطمینان خاطر به کار خود ادامه دهد.

قیام در مقابل انحرافات

«اکنون که به حمدالله تعالی دانشگاه از چنگال جنایت کاران خارج شده و بر ملت و دولت جمهوری اسلامی است، در همه اعصار که نگذارند عناصر فاسد دارای مکتب های انحرافی یا گرایش به غرب و شرق در دانش سراها و دانشگاه ها و سایر مراکز تعلیم و تربیت نفوذ کنند و از قدم اول جلوگیری نمایند تا مشکل پیش نیاید و اختیار از دست نرود و وصیت اینجانب به جوانان عزیز دانشگاه ها و دبیرستان ها آن است که خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قیام نمایند تا استقلال و آزادی خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد».

تحمل صبر و مبارزه علمی و عملی

من در اینجا به جوانان عزیز کشورمان به این سرمایه ها و ذخیره های عظیم الهی و به این گل های معطر و نو شکفته جهان اسلام سفارش می کنم که قدر و قیمت لحظات شیرین زندگی خود را بدانید و خودتان را برای مبارزه علمی و عملی بزرگ تا رسیدن به اهداف عالی انقلاب اسلامی آماده کنید…

مبارزه علمی برای جوانان زنده کردن روح جستجو و کشف واقعیت ها و حقیقت هاست، و اما مبارزه عملی آنان در بهترین صحنه های زندگی و جهاد شهادت شکل گرفته است.

بسیج مدرسه عشق-

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید