پاورپوینت بسکتبال

جزئیات دانلود

پاورپوینت بسکتبال

انواع پاورپوینت دانشجویی و دانش اموزی
0
0

Baloncesto de PowerPoint – پاورپوینت بسکتبال – پاورپوینت ورزش بسکتبال

 

Baloncesto de PowerPoint پاورپوینت بسکتبال پاورپوینت ورزش بسکتبال Slide18

 

پیش نمایشی از پاورپوینت بسکتبال


پاورپوینت بسکتبال

هدف از انجام این پاورپوینت، مقایسه کینماتیکی مرکز ثقل بدن در حین اجرای شوت جفت موفق و ناموفق بسکتبال در دو مسافت الف (25/4 متر، خط پرتاب آزاد، 2 امتیازی) و مسافت ب (25/6 متر، خط پرتاب3 امتیازی) بود. 6 نفر از بهترین شوتیست های مرد حاضر در سوپر لیگ بسکتبال باشگاههای کشور با میانگین سنی (04/3±33/23 سال)، قد (21/2±67/189 سانتی متر)، وزن (58/5±84 کیلوگرم)، سابقه بازی (5/2±10 سال) که همگی راست دست بودند، در دو پست گارد راس و فوروارد بازی می کردند و سابقه عضویت در تیمهای ملی را نیز دارا بودند، در این تحقیق شرکت نمودند.

پس از تکمیل فرم رضایتنامه توسط بازیکنان، با نصب مارکر بر روی نقطه %57 بدن از شوت جفت موفق و ناموفق در دو مسافت خط پرتاب آزاد وخط پرتاب3 امتیازی با استفاده از دو دوربین کداک فیلمبرداری گردید. اطلاعات بدست آمده توسط نرم افزارتری دی اس مکس8، تجزیه و تحلیل شد.

مقایسه میانگین پارامترهای کینماتیکی مرکز جرم بدن در دو شوت جفت موفق و ناموفق با استفاده از نرم افزار spss و به کار گیری روش آماری ویلکاکسونp<0/05) ) انجام شد. میانگین ارتفاع ماکزیمم مرکز جرم در شوت موفق پرتاب آزاد10 سانتی متر بیشتر از شوت ناموفق و در شوت موفق پرتاب3امتیازی3 سانتی متر بیشتر از شوت ناموفق بود. در و رهایی توپ در 07/0 ثانیه پس از اوج پرش، در 02/0 ثانیه قبل از اوج پرش، در حالی که در رهایی همزمان با اوج پرش اتفاق افتاد.

مدت زمان در هوا بودن برای شوت 3 امتیازی(6/25) بیشتر از شوت 2 امتیازی(4/25 متر) بود. اگرچه در این مسافت توپ در درصد کمتری از ارتفاع پرش نسبت به 2 امتیازی رها شد. این یافته ها با نتایج الیوت(1989) همراستا است. بین هیچ یک از پارامترهای کینماتیکی مرکز جرم بدن در شوت جفت موفق و ناموفق تفاوت معناداری دیده نشد.

در ورزش بسکتبل افراد باید دارای قد خیلی بلند، حرکات سریع عکس العمل و توانایی پریدن (خیلی مهم) را داشته باشند. اغلب بسکتبالیستهای حرفه ای دارای پای چرخیده به داخل هستند وهمچنین دستهای بلند و بزرگ هستند  این سازگاری ها باعث افزایش سرعت ورزشکار در نتیجه نزدیکی بازوی محرک به تکیه گاه میباشد

توانایی دریبل کردن در مسیر قوسی شکل این توانایی، استفاده از نیروی مرکزگرا و غلبه بر نیروی مرکز گریز را دربر می گیرد. دریبل کننده باید پس از قرار گرفتن در مسیر قوسی شکل داخل دایره خم شود. بازیکن با پای خارجی به طرف خارج فشار می دهد. این عمل باعث حرکت مرکز ثقل بسمت داخل قوس می شود. پاورپوینت بسکتبال

Baloncesto de PowerPoint – پاورپوینت بسکتبال – پاورپوینت ورزش بسکتبال


برای دسترسی به سایر پاورپوینت ها کلیک کنید

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید