پاورپوینت برند و برند سازی

جزئیات دانلود

پاورپوینت برند و برند سازی

پاورپوینت خصوصیات یک برند خوب - پاورپوینت تقسیم بندی برندها - پاورپوینت برندسازی :برند واژه ای است که در رونق و گسترش تجارت و کسب و کار شما بسیار بسیار مهم است
پاورپوینت های دانشجویی
0
0
پیش نمایشی از پاورپوینت برند و برند سازی

پاورپوینت خصوصیات یک برند خوب – پاورپوینت تقسیم بندی برندها – پاورپوینت برندسازی

قسمتی از متن پاورپوینت برند و برند سازی

برند چیست ؟

انجمن بازاریابی آمریکا برند را اینگونه تعریف کرده اند:

برند یعنی نام،نشانه،علامت،عبارت و یا ترکیبی از این ها که با هدف متمایز کردن کالا و خدمات خود با کالا و خدمات دیگر رقبا به کار گرفته میشود. میدانیم که این تعریف خیلی ساده تر از نگاه امروزی به برند است. بسیاری از کتاب ها تعریف های متعددی در مورد برند کرده اند. شما نیز میتوانید به صورت جداگانه  نسبت به نیاز و دغدغه های خود در سازمانتان برای برند تعریفی ارائه دهید.

برندسازی

برند واژه ای است که در رونق و گسترش تجارت و کسب و کار شما بسیار بسیار مهم است پس نام و نشانه برند شما به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نباید دچار تغییر یا تضعیف شود. شما با استفاده از یک ایده و یک جمله برند خود را ایجاد میکنید. و تبلیغات و عوامل دیگر باید باعث بهبود این برند شوند . میتوانیم بگوییم که برند مهمترین قسمت سازمان است که باید روی آن تمرکز کرد و تمام اجزا حول محور آن بچرخند.

انتخاب نام برند یکی از مهمترین و اساسی ترین قسمت برندسازی است به طوری که باید روی چگونگی طراحی لوگو که شامل رنگ و شکل می باشد خیلی تمرکز کرد. پیشنهاد میکنم برای درک بیشتر این موضوع مقاله طراحی لوگو و برندهای معروف دنیا موفق را مطالعه کنید.

تقسیم بندی برندها

۱ – برند انفرادی

برخی از شرکتها از روی سیاست احتمال دارد که برای هر یک از محصولاتشان به صورت جداگانه برند انتخاب کنند.اگر هر شرکتی برای هر یک از محصولاتش برندی را در نظر بگیرد دو حالت می تواند داشته باشد یا میتوانند هر کدام از آن برندها به تنهایی موفق و برای آن شرکت سود بسیار زیادی داشته باشند و یا اینکه هیچ یک موفق نخواهند بود و با وجود هزینه های بسیار برای معرفی کردن آن ها با شکست مواجه خواهد شد.

۲ – برند فامیلی

این نوع برند به یک سری از محصولات خاص اختصاص داده میشود.به طور مثال برای محصولاتی که بسیار منحصر به فرد هستند و برای تبلیغات و زمان گذاشتن روی آنها خود به تنهایی دارای محبوبیت و جذابیت برای مخاطب است.

۳ – برند شرکتی

ممکن است ما برای محصولات اسم شرکت یا تولید کننده را بگذاریم. وقتی یک شرکت محصولات متعددی داشته باشد از این برند استفاده میشود و با شناسایی مناسب ذائقه مشتریان بازار خود را گسترش میدهند و محصولات متنوع خودشان را هر چه بهتر و بیشر برای مشتریان جذاب خواهند کرد.

۴ – ترکیبی از همه

محصولات نام خودشان را دارند و برند شرکت مشخص میکند که کدام شرکت محصول را تولید میکند و کدام شرکت برای آنها سود بیشتری را دارد و با تحقیقات و شناختن بازار مناسب هر کدام از آن محصولات می توانند مناسب ترین و سودآورترین آن ها را انتخاب کنند.

خصوصیات یک برند خوب

•برند باید چیزی از هدف تولید محصول، کیفیت، منافع  پیشنهاد کند. برند باید ساده،کوتاه و دارای تلفظ ساده بوده و به خاطر سپردن آن آسان باشد. برای مثال: نایک، بیک و …

برند باید به راحتی تبلیغ شود

برند باید  دائمی باشد

باید قابل ثبت و حمایت حقوقی باشد

باید مشخص و دقیق باشد

باید دارای صدای لذت بخش در هنگامی که آن را می شنوید باشد

باید اقتصادی بوده و قابل تولید مجدد و تکثیر باشد

باید اصل باشد (تقلیدی نباشد)

باید تصویر خوبی ایجاد کند

نباید به چندین گونه تلفظ شود

نباید تهاجمی (به کسی یا چیزی) و یا اهانت آمیز باشد

نباید قدیمی و کهنه باشد

پاورپوینت خصوصیات یک برند خوب – پاورپوینت تقسیم بندی برندها – پاورپوینت برندسازی

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید