پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی

جزئیات دانلود

پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی

پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی: نور در خانه به دو نوع اصلی‌ تقسیم می‌‌شود. نور طبیعی‌ روز و نور مصنوعی که تاثیر گذاری هر کدام در محیط به طور جداگانه باید ...
پاورپوینت های دانشجویی
0
0
پیش نمایشی از پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی 

10 نکته برای ایجاد نور مصنوعی مناسب با فضا – پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی

قسمتی از متن پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی

ایجاد نورهای مصنوعی

نور در خانه به دو نوع اصلی‌ تقسیم می‌‌شود. نور طبیعی‌ روز و نور مصنوعی که تاثیر گذاری هر کدام در محیط به طور جداگانه باید تدبیر اندیشی‌ و طراحی شود.

مبحث نور در طراحی داخلی‌ بسیار گسترده و قابل بررسی‌ از ابعاد مختلفی‌است، میزان و مقدار نور، رنگ نور، موقعیت قرار گرفتن آن و مناسبت آن با دکور و کاربری فضایی که در آن قرار می‌‌گیرد.

از آنجا که نور مصنوعی تنوع بیشتری دارد و تکنولوژی تحت کنترلیست، بازی‌ جالبتری را در طراحی داخلی‌ ایجاد می‌‌کند. در اینجا می‌‌پردازیم به ده نکته ساده که به انتخاب شما در خرید و تهیه نور مناسب برای محیط خانه‌تان کمک می‌‌کند.

نور تاثیر مستقیم و قوی بر مود شما در هر محیط دارد، و بر خلاف آنچه تصور می‌‌شود مرحله‌ای بسیار کلیدی درتمام کردن یک طراحیست..

نور مناسب می‌‌تواند زیبایی‌‌ها را تقویت و عیوب یک محیط را بپوشاند. نور معنای یک طراحی را کامل می‌‌کند و به سبک آن خط و مشی می‌‌دهد

جیمز هانیفرد می‌گوید

یک اتاق باید چندین نور مختلف داشته باشد تا در آن ایجاد بالانس و جذابیت کند. نورهای آویزی با نورهای تابشی‌ رو به بالا و رو به پایین، که در محیط پرسپکتیو ایجاد کنند. به اضافه نورهای رومیزی برای کارهای با تمرکز بیشتر، و شمع‌ها برای ایجاد حسّ خوب و راحتی‌.

10 نکته برای ایجاد نور مصنوعی مناسب با فضا

نکته اول: تکرار طرح داخلی‌

قرار دادن یک لوستر گرد بالای یک میز گرد نهارخوری در اتاقی‌ که فرم دایره در آن تکرار شده است، تصویری یکپارچه به نمایش می‌‌گذارد که زیبایی یک المان طراحی در آن تکرار و طرح ادامه دار شده است.

نکته دوم: ایجاد رنگ

شما با قرار دادن LEDهای رنگی‌ که قابل تعویض هستند می‌‌توانید در یک محیط ساده و تک رنگ یک رنگ جدید بیافرینید. مراقب باشید که این رنگ را با دقت و با در نظر گرفتن مبلمان و استفاده آن محیط انتخاب کنید. این رنگ را می‌‌توانید در طول زمان به میل و مود خود تغییر دهید.

نکته سوم: پوششی مناسب برای نور

پوشش‌هایی‌ که برای نور‌ها در نظر گرفته می‌‌شوند می‌‌توانند در یک محیط، بسیار سرگرم کننده و جذاب ظاهر شوند. این نوع پوشش‌ها را می‌‌توان با قیمتی کم و از هر رنگ و طرح پارچه تهیه کرد. در انتخاب رنگ و طرح آن باید حتما دقت داشت که با محیط و طراحی آن هماهنگ باشد.

به کار بردن متعدد رنگ‌های مختلف و طرح‌ها و چاپ‌ها در کنار هم زیبایی‌ طرح را می‌‌کشد و حوصله‌ دید را در یک محیط زود سر می‌‌برد. سادگی‌ اصلی اسـت که هیچ‌گاه در طراحی نباید فراموش شود.

نکته چهارم: نور عاشقانه

بهترین نور برای اتاق خواب نوریست که می‌‌توان به اصطلاح آن را عاشقانه نامید. ملایم و غیر مستقیم. بهتر است نور‌های استفاده شده قابلیت کم شدن توسط کاربر را نیز داشته باشند که محیطی‌ عاشقانه، خصوصی و پر آرامش به دور از هیاهوی روز برای کاربر فراهم کند، و مشوق خواب نیز باشد.

نکته پنجم: ایجاد یک طرح با نور در محیط

با قرار دادن یک لوستر منحصر به فرد در یک اتاق ساده می‌‌توانید به طراحی آن سبک و معنایی جدید بدهید و تغییری عمده و چشمگیر در یک فضا ایجاد کنید. در این تصویر لوستر سیاه رنگ صحنه‌ای جالبی‌ را ایجاد و زیبایی‌ آنچه در اتاق هست را چند برابر کرده است.

این عامل زیبایی‌ که زیرکانه حسّ زیبایی شناسی‌ شما را غافلگیر می‌‌کند باید بسته به زمینه غالب محیط انتخاب شود، باید در نظر داشت که کمی‌ «تفاوت» غافلگیری را تقویت می‌‌کند.

10 نکته برای ایجاد نور مصنوعی مناسب با فضا – پاورپوینت ایجاد نورهای مصنوعی

سبد خریدتان خالی است.

مطالب مرتبط

تبلیغات

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید