کودک و اینترنت

محمد حمزه لو
04 خرداد 1401 | ۰۲:۱۹
راهنمای این مطلب

در این بخش برای همراهان گرامی پیام های تبریک به مناسبت روز دختر و همچنین عکس نوشته تبریک روز دختر ونیز عکس های محترک آماده کرده ایم .

سایت کودک الکترونیک به دنبال اگاهی دادن به والدین و پیدا کردن راه کارهای مناسب می باشد، پس با ما در ادامه همراه باشید

بخوانیم
فهرست مطلب

برای شروع تولید فهرست مطالب، یک سربرگ اضافه کنید

کودک و اینترنت

اینترنت و کودک | اینترنت و کودکان و نوجوانان | اینترنت امن برای کودکان | مقاله در مورد کودک و اینترنت | کنترل والدین در گوگل پلی | parental control

اینترنت یکی از اشناترین مفاهیم فناورانه است که از مبتدی ترین تا حرفه ای ترین متخصصان در هر زمینه ای با آن سرو کار دارند ، بسیاری از مردم اینترنت را یک شبکه اجتماعی فرهنگی مبتنی بر ارائه سرویس های بین المللی می‌دانند که توانایی ارتباط گسترده ای را برایشان فراهم می‌کند که البته اشتباه هم نمی‌کنند اما نکته مهم اینجاست که اینترنت تنها این موارد نیست بلکه  گستره بسیار بزرگتری را در بر می گیرد.

تغییرات زیر ساختی و افزود شدن ساختارهای کاربردی از جمله تبادل مالی اشتراک و انتقال داده ها ارتباطات شخصی و سایر قابلیت ها این شبکه غیر متمرکز را تبدیل به ابزاری برای کاربران جهانی کرده است.

این  زندگی با مختصات و چارچوب های دیجیتال نخستین تاثیر خودر را بر سبک زندگی و قالب تعاملات اجتماعی گذاشته و ارزش‌گذاری های خاص خود را به همراه آورده است.

تاثیر گذاری اینترنت بر سبک زندگی کودک و نوجوان

کودک و اینترنت

اینترنت و کودک | اینترنت و کودکان و نوجوانان | اینترنت امن برای کودکان | مقاله در مورد کودک و اینترنت | کنترل والدین در گوگل پلی | parental control

دراین میان شاید بتوان بیشترین میزان تاثیرگذاری این سبک زندگی را بر قشر کودک و نوجوان دانست که با شوق و علاقه این سبک زندگی را پذیرفته ، تا جایی پیش رفته که امروزه اختلاف نسل با والدین یک شکاف دیجیتال بین این دو گروه را پدید آورده است.

اینترنت و کودک | اینترنت و کودکان و نوجوانان | اینترنت امن برای کودکان | مقاله در مورد کودک و اینترنت | کنترل والدین در گوگل پلی | parental control

قبل از اینکه موبایل تونو به دست فرزندتون بدهید، این کار را حتما حتما انجام دهید .

تفاوت و اختلاف کاربری بین فرزندان و والدین تا جایی پیش رفته که امروزه نسل کودکان و نوجوانان با دسترسی و دستیابی به قابلیت های فناورانه خود را بسیار توانمند تر و غالباً بدون نیاز به نظارت والدین می دانند، تا جایی که هرگونه همراهی و نظارت والدین را بر نمی تابنند و خطر اصلی دقیقا درهمین نقطه حادث می شود.

یعنی والدینی که توان نظارت بر فرزندان را از دست داده و فرزندانی که با توان فناوری نظارت گریز و دارای قابلیت های ارتباطی و تعاملی بسیار زیادی شده است.


کودک و اینترنت

رویدادهای آینده

کنترل والدین (parental control)

کودک و اینترنت

برای پاسخگویی به نیاز پدر و مادرها و دغدغه ای که  پدر و مادرها و برای نظارت و مدیریت فرزندانش در اینترنت دارند ابزارهایی طراحی و پیاده سازی شده که با نام عمومی پرنتال کنترل شناخته می شوند یعنی ابزار مدیریت برای والدین ابزار مدیریت در اختیار والدین.

تنظیمات کودک کوگل یک شکلی از پرنتال کنترل که جستجو در گوگل را برای کودک و نوجوان ایمن میکنه اما این صرفا شامل جستجو در گوگل است و لزوما هم منطبق بر دیدگاه های فرهنگی خانواده ها در جوامع مختلف نیست ، ما می دانیم که هر خانواده ای توی هر جامعه ای اصول تربیتی خاص خودش رو داره ، بر همین اساس اومدیم روی  گوگل و فرهنگ هم خانواده جامعه تربیتی خاص خودش رو داره .

بر همین اساس اومدیم روی تبلت کودک و نوجوان ابزاری را طراحی و پیاده سازی کردیم که تمام امکانات استفاده از تبلت و اینترنت را در اختیار پدر و مادر قرار می دهد و پدر و مادر می تواند تمام امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، امکان استفاده از اینترنت زمان بندی استفاده از تبلت و برنامه هایی که روی تبلت نصب شده و امکان برقرای ارتباط تلفنی و ارسال و دریافت پیامک رو تمام این اینها را پدر و مادر می تواند بر اساس صلاحدید خودش تنظیم بکند.

از نظر کارشناسان بهترین روش برای حفاظت از فرزندان در دنیای سایبر همراهی و نظارت بر عملکرد این گروه با ابزار قابلیت های تعاملی است،اما در برخی موارد والدین با عنوان ایجاد اعتماد یا برهم نزدن آرامش فرزندان راه کار مراقبت از فرزندان را به خودشان واگذار می‌کند.

تجربه بین‌المللی در این حوزه استفاده بسیاری از والدین از نرم افزارهای کنترلی و گزارش‌دهی عملکرد فرزندان را نشان می دهد به طوری که حتی مجوز استفاده کودک و نوجوان از انواع پلتفرم ها و سخت افزار و نرم افزار رایانه مربوط به نصب و راه اندازی نرم افزارهای کنترلی والدین است.

 در دنیای امروز و در عصر فراارتباطات سایبری ماهیت نظارت و کنترل دچار تغییرات اساسی و یک دگردیسی کامل شده و نظارت والدین علاوه برجنس همراهی فیزیکی نیازمند ابزار های مجازی سایبری است تا امکان حفاظت از فرزندان در تمامی بخش ها فراهم شود و نکته مهم تر آنکه خطرات در دنیای مجازی بر خلاف نام مجازی کاملا واقعی و از نوع بسیار خطرناک است که نیازمند والدینی آگاه و توانمند است.

نوشته: مسعود صادقی

اینترنت و کودک | اینترنت و کودکان و نوجوانان | اینترنت امن برای کودکان | مقاله در مورد کودک و اینترنت | کنترل والدین در گوگل پلی | parental control

با ما باش

تا از ثبت نام کتاب کودکت جا نمونی 😉

ثبت نام کتاب درسی-کودک الکترونیک

دلبندتو مدرسه ثبت نام نکردی🤫

پس روی تصویر کلیک کن

ثبت نام مدارس

اگر وقت نداری حضوری دنبال مهدکودک بگردی

🔎

روی تصویر کلیک کن

نشانی مهدکودک ها-کودک الکترونیک

پرسش و پاسخ والدین از روانشناس کودک

👩‍🔬

پرسش و پاسخ والدین از روانشناس کودک

هرچی نیاز کودکت باشه اینجا می تونی پیدا کنی

👶🏻

فروشگاه کودک الکترونیک
مترجم بخش روان شناسی دکتر زهرا محمدی

روان شناس و استعداد یاب کودک خانم مرم نعیمی

روان شناسی و درمانگر کودک دکتر ساحل گرامی
        !مطالب دیگه سایت را از دست ندید!
این مطلب را بادوستان خود به اشتراک بگذارید
درود بر عاشقان کودکان -سایت ما به تازگی ایجاد شده با بازدید مجدد خواهید دید که ما چقدر پیشرفت کرده ایم اگر دوست داری می تونی به ما بپیوندی
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید